Facebook

5. března 2012 v 15:25 | Zůza |  My diary

Facebook je jako droga. Mnoho z nás je na něm závislých. Ruku na srdce, kolik hodin denně trávíte na facebooku? Nechci vás odsuzovat, protože já jsem ten stejný případ ;).
Když se vás někdo zeptá proč máte facebook, co odpovíte? Aby jste byli v kontaktu se svými "přáteli"? To by bylo sice fajn, ale co důležitého tam s nimi řešíte? Mně osobně přijde docela vtipný, když přijdu ze školy, zapnu facebook a napíše mi spolužačka jak se mám, jakoby mně ten den vůbec neviděla. Napsat někomu třeba jestli zítra z něčeho píšem nebo někomu, koho jste dlouho neviděli je fajn, ale k tomu nepotřebuju x hodin denně žejo ;).

Upřímně mě taky dostává, když si někdo napíše status:
○ Facebook ničí vztahy. Myslím, že chyba nebude tak úplně ve facebooku. Protože když vám face zníčí vztah například tím, že tam uvidíte, co píše váš kluk nebo holka jiným lidem, nemůže za to facebook, který to pouze zveřejní, ale váš kluk/holka.
○ Typu: Kde jsou ty časy,kdy jsme místo pokecu na chatu šli ven s kamarády atd. Ano, pravda, kde jou ty časy? Ale vyřešíš to tím, že si o tom zase napíšeš status a všichni ti ho olajkujou? Tak běž s těma kámošema ven nebo si aspoň napiš status: Půjde se mnou někdo ven? Místo fňukání-kde jsou ty časy...
○ Je mi blbě. A následující komentář: Neměla jsi tolik pít. Vážně by mě zajímalo, kolik lidí zajímá, že to včera Marika zase přehnal s pitím.A lidi, sdělit, že jste opilí, se dá i jinak, než mlácením do klávesnice a následným odesílním na zeď Facebooku. Ať už to podle vás vypadá jakkoli cool, ostatním to tak zábavné nepřijde. (ze stránky www.michalsmrcka.cz)
○ Facebook je sračka. Opět a zas. Nepiš si o tom status a radši si ho zruš ;).

Pohled z té druhé strany: Facebook může také sloužit k seznamování lidí (dejte si ale pozor na různý úchyláky a podobně- i těch je na facebooku mnoho). Já jsem se přes facebook seznámila se svým klukem. Seznamování "tváří v tvář" je sice lepší, ale takhle se aspoň nestydíte a ten na druhé straně nevidí, že jste zrudli jako rajče ;D. Takže je to docela dobrý způsob jak se s někým seznámit :).
A na závěr jsem vybrala nějaká fakta o facebooku ze stránky www.michalsmrcka.cz:

1. Tlačítko "nelíbí se mi" na Facebooku není, protože autora příspěvku většinou nezajímá, že se to někomu nelíbí.
2. Přečtení debilního statusu trvá třeba 5 sekund. Zablokování zobrazení vašich aktivit trvá jednu sekundu.
3. Potřebujete se přátelům pochlubit, že ještě nespíte, ačkoli jsou už 2 hodiny ráno? Napište to. Napište to třeba i podruhé. Klidně i potřetí... stejně vás už asi nikdo nesleduje.


Vážně by jste bez facebooku nemohli žít?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Charlotte Charlotte | Web | 7. března 2012 v 22:42 | Reagovat

je tam návod, stačí ak pôjdeš podľa neho. skontroluj si, či máš všetko tak nastavené

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama